Koncert Integracyjny

(Ostatnia zmiana: 28 kwietnia 2009)

„Rozkwitanie wiosny w nas i w naszym otoczeniu”

Maria J. Stelmach

Dnia 26 kwietnia 2009 r (niedziela) w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach po raz kolejny w ramach Górnośląskiego Programu Integracji Społecznej przez Sztukę zainicjowanego w roku 1986 przez Panią Marię Józefinę Stelmach odbył się Koncert Integracyjny dla rodzin z dzieckiem specjalnej troski.W tegorocznym koncercie uczestniczyło ok. 170 osób. Organizatorami była Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Będzinie wraz z Akademią Muzyczną w Katowicach, Polskim Towarzystwem Higieny Psychicznej Oddziałem Śląskim i Zespołem Szkół Specjalnych w Siemianowicach Śląskich. Patronat nad koncertem objęli JM Rektor Akademii Muzycznej prof Marek Toporowski oraz Starosta Będziński Pan Adam Lazar.

Wiosenne koncertowanie rozpoczął gośc specjalny Pan Jan Skrzek. W świat muzyki i instrumentów wprowadziła uczestników koncertu Pani dr Barbara Dutkiewicz. Utwory muzyczne wykonywane na rzadko spotykanych instrumentach muzycznych tj. harfa, marimba przeplatane były interpretacją ruchową przygotowaną przez studentki akademii Muzycznej o specjalności rytmika. Zachwyt i podziw u dzieci budziła muzyka połączona z ruchem i obrazem. Dzieci po słodkim poczęstunku miały okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych i zabawach integracyjnych z Pania Wiosną, a rodzice i zaproszeni goście mogli dalej uczestniczyć w drugiej części koncertu. Zadowoleni uczestnicy koncertu gorąco dziękowali organizatorom i darczyńcom a w słowach pożegnania słychać było nadzieję i oczekiwanie.

W niejednym oku zakręciła się łza szczęscia, dzieci żegnały sie słowami „do zobaczenia na kolejnym koncercie”

Składamy serdeczne podziękowania instytucjom i osobom dzieki wsparciu których możliwe było zorganizowanie koncertu, bezpłatnego dojazdu rodzin na koncert zakup materiałów plastycznych i zorganizowanie poczęstunku:

Starostwo Powiatowe w Będzinie

Sarwa Waldemar – Krajowe Przewozy Pasażerskie

Real Market w Czeladzi

Zespół Szkół Specjalnych w Siemianowicach Śl

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie

Miejskie Przedszkole nr 2 w BędzinieDyrektor

Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej

w Będzinie

mgr Renata Zając

Pedagog PPP w Będzinie

mgr Anna Łoś


 565 Liczba odwiedzin,  1 Dzisiaj