Powiatowy Konkurs „Żyję zdrowo na sportowo” pod honorowym patronatem Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca

(Ostatnia zmiana: 25 kwietnia 2023)

W dniu 20 kwietnia 2023 roku odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu „Żyję zdrowo na sportowo” dla szkół podstawowych Powiatu Będzińskiego, którego organizatorem była nasza Poradnia. Impreza została objęta honorowym patronatem Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca.

Pani Dyrektor – Barbara Cebula  powitała wszystkich uczestników wraz z opiekunami oraz wolontariuszy z III LO im. C.K. Norwida, którzy towarzyszyli uczniom w trakcie całego konkursu. Przypomniała, że główną ideą konkursu jest kształtowanie postaw związanych z prawidłowym żywieniem, uświadomienie uczniom znaczenia aktywności fizycznej i jej wpływu na zdrowie, również zdrowie psychiczne. Jednocześnie podziękowała Pani Dyrektor Annie Wacławczyk za gościnę
w murach zaprzyjaźnionego III LO.

Podczas konkursu uczniowie  mieli okazje sprawdzić swoje umiejętności w zmaganiach sportowych, następnie drużynowo rozwiązywali test o zdrowym odżywianiu i prezentowali swoją kreatywność, zdolności artystyczne  podczas wykonywania pracy plastycznej.  W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział drużyny z następujących szkół:

  1. Drużyna „Oko Cyklonu” z SP nr 11 w Będzinie
  2. Drużyna „Poziomki z Trójki” z SP nr 3 w Będzinie
  3. Drużyna „Szczęśliwa Trzynastka” z SP nr 13 w Będzinie
  4. Drużyna „Zdrowe Zuchy” z SP nr 3 w Wojkowicach
  5. Drużyna „Team of 2” z SP nr 2 w Będzinie
  6. Drużyna „Szóstka” z SP nr 6 w Będzinie
  7. Drużyna „Czwórka”  z SP nr 4 w Będzinie
  8. Drużyna „SP Gródków” z SP w Gródkowie

Zmagania uczestników w oparciu o zasadę „fair play” były bardzo emocjonujące i wyrównane. Ostatecznie  w półfinale miejsca na podium zajęli:

I miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 13 w Będzinie

II miejsce ex aequo Szkoła Podstawowa w Gródkowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Będzinie

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Będzinie

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom powiatowego konkursu „Żyję zdrowo na sportowo” za ogromne zaangażowanie podczas kolejnych konkurencji, opiekunom za wspieranie i motywowanie swoich drużyn.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny etap – Finał Powiatowego Konkursu, który zostanie rozstrzygnięty po nadesłaniu prac pisemnych  promujących aktywność fizyczną i zdrowe odżywienie.

Gala finałowa odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Będzinie, gdzie zwycięskie szkoły zostaną uhonorowane  Certyfikatem Szkoły Promującej Zdrowy Tryb Życia upominkami ufundowanymi przez Pana Starostę Będzińskiego Sebastiana Szaleńca.

Dziękujemy również naszym darczyńcom za wspaniały i zdrowy poczęstunek.

Anna Augustyńska – Czerwińska

Tomasz Hałat

 501 Liczba odwiedzin,  1 Dzisiaj