Dzień Bezpłatnych Badań Logopedycznych.

(Ostatnia zmiana: 18 kwietnia 2023)

Będzin, dn. 15.04.2023 r.

W sobotę, 15 kwietnia 2023 roku nasza Poradnia włączyła się po raz kolejny w ogólnopolską akcję zatytułowaną „Dzień Bezpłatnych Badań Logopedycznych” w skrócie DBDL.

Akcja ta daje możliwość oceny rozwoju oraz stanu mowy, jak też określenie nieprawidłowości występujących w procesie komunikacji językowej dzieci i młodzieży z naszego Powiatu.  Odbywa się bez oczekiwania na termin, oczywiście jest bezpłatna i przeprowadzana jest w sobotę, co stanowi dodatkowy atut. Lista zainteresowanych diagnozą w ramach akcji w krótkim czasie została zapełniona. Rodzice wraz z dziećmi zgłosili się na badanie. Logopedzi przeprowadzili wywiad z opiekunami a następnie diagnozowali rozwój mowy dzieci. Po badaniu rodzice uzyskali wstępną diagnozę i zalecenia, co do dalszej pracy z dzieckiem, a w niektórych przypadkach zostali skierowani na pogłębienie diagnozy logopedycznej.

Mając doświadczenia z poprzednich lat cieszymy się z powodzenia naszej akcji, a zadowolenie rodziców i dzieci motywuje nas do kolejnych spotkań w ramach DBDL.

Dziękuję wszystkim logopedom: p. Jolancie Szczupider, p. Aleksandrze Szymczuk-Szuma, p. Agnieszce Wójtowicz – Dereń oraz p. Marcie Pilarczyk za zaangażowanie w przeprowadzenie diagnozy oraz udzielanie porad dla Rodziców w dodatkowym, wolnym od pracy dniu.

Barbara Cebula Dyrektor PPPP w Będzinie

 383 Liczba odwiedzin,  2 Dzisiaj