Zaloguj

BIP

Przydatne telefony

Lista telefonów polecanych placówek. Czytaj więcej »

Dokumenty do pobrania

Zbiór wniosków, podań, zaświadczeń, dokumenty statutowe poradni Czytaj więcej »
piątek, 19 maja 2017 11:59

"Libri amici, libri magistri"-książki przyjaciółmi, książki nauczycielami.... IV KONKURS INTEGRACYJNY "Potyczki językowe" rozstrzygnięty

przez  Żaneta Nowak
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 17 maja w sali Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.  W tym dniu bowiem odbył się IV Integracyjny Konkurs Literacki „Potyczki językowe” zorganizowany przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie. Ruszyliśmy o godzinie 10.00. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Będzińskiego Arkadiusz Watoła.

Przybyłych gości oraz uczestników i  ich opiekunów przywitała Wicedyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej  w Będzinie Pani Anna Szczerba oraz Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Będzinie Jolanta Białas. Wśród gości byli: Naczelnik Wydziału Promocji Katarzyna Kieras, Biuro Poselskie Posła RP Pana Waldemara Andzela reprezentowała Pani Dorota Białek, , Komendę Powiatową Policji w Będzinie reprezentował st. sierż. Tomasz Mogielski. Konkurs prowadziła pomysłodawczyni i inicjatorka konkursu Anna Łoś-  specjalista w Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Będzinie. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Przewodnicząca Jury Pani Anna Szczerba Wicedyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie, Anita Nowak-Zielińska – tyflopedagog, oligofrenopedagog,  Aleksandra Szymczuk-Szuma - neurologopeda i surdologopeda specjaliści Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Będzinie.

 W oficjalnym otwarciu konkursu przez  Starostę Powiatu Będzińskiego   Arkadiusza Watołę rozpoczęły się zmagania młodych, dzielnych, uczestników.

Część artystyczną otworzyła Julia Janik z Przedszkola im. ”Kolorów Tęczy” Nr11 w Czeladzi – pięknie śpiewając piosenkę  zespołu Fasolki pt. „Zostań moją przyjaciółką”.

Czekając na wyniki komisji, wspólnie podziwialiśmy talenty aktorskie i muzyczne maluchów.


W części artystycznej mieliśmy możliwość uczestniczyć w przedstawieniu prezentowanym przez grupę integracyjną „Żabki” z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Będzinie. Dzieci, pod opieką Pani Agnieszki Piekarczyk, Marty Gąsior przygotowały spektakl pt. ”Kopciuszek” w wersji współczesnej. Podziwu i radości nie było końca. Podczas przerwy dzieci mogły się napić soku i zjeść coś słodkiego, zwiedziły bibliotekę i  pozowały do wspólnego zdjęcia.

 

Uczestnicy konkursu i ich przyjaciele, licznie zgromadzeni w sali cierpliwie czekali na swoją kolej wraz z opiekunami, nauczycielami i rodzicami.

Dzieci dzielnie prezentowały swoje umiejętności. Widać było ciężką pracę włożoną w przygotowania do występu. Czasem stres, trudny do pokonania nie pozwalał powiedzieć słowa, ale potem radość i uśmiech, że się udało wynagradzał trud. Jak w poprzednich latach wspaniale prezentowały się dzieci w przygotowanych strojach z ciekawymi, pięknie wykonanymi rekwizytami. Ciężko pracowały nie tylko dzieci ale również nauczyciele i rodzice. Widownia z zaskoczenia i ze zdziwienia niejednokrotnie otwierała szeroko oczy i usta, podziwiając występy uczestników.  Potyczki językowe odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. W tym roku zgłosiło się 17 uczestników w wieku od 4 do 11 lat. Dzieci prezentowały wiersze między innymi autorstwa Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii konopnickiej. Jury pod przewodnictwem Pani Anny Szczerby Wicedyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie wyłoniło  zwycięzców.

Maskotki, gry planszowe, puzzle, zestawy z masą plastyczną, książki  i piłki zwycięzcom wręczali Starosta Będziński Arkadiusz Watoła, wraz z dyrektorem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej – Krzysztofem Malczewskim. Gratulacje przedszkolakom składała też dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej – Jolanta Białas.

Laureatami konkursu zostali:

Kategoria wiekowa 4-5 lat:

I miejsce: Wysocka Maja- Przedszkole Miejskie nr 6, im. Uniceff w Będzinie

II miejsce: Gorgoń Amelia- Przedszkole Miejskie nr 6, im. Uniceff w Będzinie

III miejsce: Czyż Weronika- Przedszkole im. Przyjaciół Bajek w Wojkowicach

Wyróżnienie: Fendler Stanisław- SOSW w Będzinie


Kategoria wiekowa 6-7 lat:

I miejsce: Lorenc Bartosz- Niepubliczne Przedszkole „Zakątek Marzeń” Będzinie

II miejsce: Mróz Sandra- Przedszkole Miejskie nr 6 w Będzinie

III miejsce: Klimaszewski Wiktor- Przedszkole Miejskie nr 15 w Będzinie

Wyróżnienie: Ostrowski Igor- Szkoła Podstawowa nr 4 w Będzinie


Kategoria wiekowa 8-11 lat:

I miejsce: Czajkowska Dominika- Szkoła Podstawowa w Sączowie

II miejsce: Płonka Nicolas- Szkoła podstawowa nr 11 w Będzinie Serdecznie dziękujemy sponsorom dzięki którym konkurs mógł się odbyć po raz czwarty:

Starostwo Powiatowe w Będzinie

Towarzystwo Przyjaciół Będzina

Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

UNISTOP w Czeladzi

Kompresor-Tech z Bytomia

Sponsorom Indywidualnym


Opracowała: Anita Nowak-Zielińska


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Ostatnia aktualizacja: piątek, 19 maja 2017 13:08

Napisz komentarz

Upewnij się że wpisałeś wymagane informacje w polach oznaczonych (*).
Podstawowy kod HTML jest dozwolony.

BIP

BIP biuletyn informacji publicznej

Statystyki


Odsłon dzisiaj:95
Odsłon wczoraj:137
Odsłon w miesiącu:2977
Odsłon wszystkich:150961
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
PPP na Facebooku
PPP Aktualności RSS