Zaloguj

BIP

Przydatne telefony

Lista telefonów polecanych placówek. Czytaj więcej »

Dokumenty do pobrania

Zbiór wniosków, podań, zaświadczeń, dokumenty statutowe poradni Czytaj więcej »
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 06:41

"Niebiesko dla autyzmu"- byliśmy razem

przez  Żaneta Nowak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)


W czwartek, 30 marca będzińskimi ulicami przeszedł marsz pod hasłem „Na niebiesko dla autyzmu”. Wydarzenie to zorganizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Będzinie związane jest ze Światowym Dniem Wiedzy na temat Autyzmu, który obchodzimy 2 kwietnia. W przygotowaniu akcji udział wzięły też będzińskie szkoły - II LO im. St. Wyspiańskiego i  III LO im. C.K. Norwida, Państwowa Szkoła Muzyczna im. F. Chopina, a także Szkoła Podstawowa nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej oraz Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Będzinie.

W niebieskim marszu uczestniczyli podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, ich rodzice i nauczyciele, młodzież szkolna oraz wolontariusze.  Uczestników marszu przy Urzędzie Miasta przywitał Wiceprezydent Będzina Rafał Adamczyk oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Roman Goczoł. Wiceprezydent życzył akceptacji i zrozumienia w kontaktach społecznych. Jednym z przystanków marszu, była Komenda Powiatowa Policji w Będzinie, gdzie wszystkich przywitał osobiście Komendant Arkadiusz Więcek.

Pochód zakończył się w budynku Starostwa Powiatowego w Będzinie. Gości w imieniu władz Powiatu przyjęli Starosta Będziński Arkadiusz Watoła oraz Wicestarosta Będziński Sebastian Szaleniec. Starosta w ciepłych słowach zwrócił się do uczestników marszu, zauważając, że dzięki takim wydarzeniom, świadomość mieszkańców Powiatu Będzińskiego w temacie autyzmu wzrasta.
Do uczestników zwrócili się również Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Tadeusz Gurda oraz Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Jolanta Białas.

Punktem wizyty w Starostwie były  wystąpienia : rodziców i opiekunów, w których opowiedzieli oni o specyfice zaburzenia i o codziennym życiu ze swoimi dziećmi czy podopiecznymi. Całość dopełniły występy wokalne i instrumentalne przygotowane przez uczniów II i III LO w Będzinie.Rodzice, nauczyciele korzystali również z informacji udzielanych przez pracowników Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Będzinie w zorganizowanym punkcie informacyjnym.


Anna Łoś

Zapraszamy do galerii.. ( czytaj więcej)


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Ostatnia aktualizacja: poniedziałek, 03 kwietnia 2017 07:00

Napisz komentarz

Upewnij się że wpisałeś wymagane informacje w polach oznaczonych (*).
Podstawowy kod HTML jest dozwolony.

BIP

BIP biuletyn informacji publicznej

Statystyki


Odsłon dzisiaj:95
Odsłon wczoraj:137
Odsłon w miesiącu:2977
Odsłon wszystkich:150961
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
PPP na Facebooku
PPP Aktualności RSS